Loading...
ورود / ثبت نام
خوش آمدید مهمان!

5 نکته فنی ساده که باید در خرید موزاییک پلیمری در نظر بگیرید

موزاییک پلیمری محصولی بسیار زیبا و مقاوم در برابر سرما و یخبندان است که خریداران گاها با مشکلاتی نظیر ترکیدن ، بلند شدن و جدا شدن موزاییک از ملات زیرین ، تغییر رنگ ، شوره زدن و... مواجه میشوند. در اطمینان از خرید محصولی زیبا و بادوام به این نکات توجه کنید
 1. سطح پشت کار حتما خشن باشد.
   مواد پلیمری داخل کف پوش موجب کاهش نفوذ آب میگردد اما علی رقم بر اثرات مثبتی که دارد، باعث کاهش چسبندگی ملات پشت کار به موزاییک می گردد. خصوصا این که معمولا تجمع مواد پلیمری در پشت کار بیشتر است.
  بنابراین بهترین راه حل افزایش درگیری فیزیکی پشت موزاییک با ملات می باشد و این درگیری فیزیکی بیشتر می تواند با کمک شن شکسته نخودی و یا خورده پوکه های آتشفشانی ( پوکه قروه ) بوجود بیاید
  دقت شود که شن شن نخودی کاملا در پشت کار فرونرفته باشد که اثر خود را از دست بدهد.
 2. تست استحکام موزاییک
  مهمترین عامل در استحکام موزاییک پلیمری عیار سیمان مصرفی و سپس مقدار و مرغوبیت مواد پلیمری و ... است که متاسفانه در ظاهر کار قابل مشاهده نیست. قطعا استحکام محصولات بتنی با آزمایشهای فشار و خمش و ... مشخص می گردد 
  اما 2 روش ساده در تشخیص استحکام موزاییک پلیمری:
  روش اول: یکی از موزاییک ها را شکسته و سطح مقطع شکست را بررسی کنید. در سطح مقطع شکست هرچه سنگ دانه های موجود بیشتر شکسته شده باشد موزاییک مقاومتر و هرچه سنگ دانه های در سطح مقطع، سالمتر باشد و فقط مواد از روی سنگ دانه جدا شده باشد، موزاییک استحکام کمتری دارد.
  روش دوم: روشی که نیاز به مهارت بالاتر دارد. به این صورت که سطح دوموزاییک را به هم میکوبیم. هرچقدر صدای ایجاد شده صدای زنگ مانند بیشتری داشته باشد احتمالا استحکام بیشتر است و هرچه صدا بم تر باشد احتمالا استحکام کمتر است.
 3. پشت موزاییک پلیمری کف نکرده باشد
   ایراد داشتن نحوه تولید و یا عدم مرغوبیت مواد پلیمری مورد استفاده باعث می شود سیمان، رنگ و آب مواد بصورت کف به پشت کار هدایت شود. این کف بعد از خشک شدن استحکامی نداشته و بعد از نصب موزاییک در اثر فشار و یا نفوذ آب به پشت کار ، این لایه خرد شده و موزاییک از ملات پشت آن جدا می شود.
 4. اثر دانه های ماسه روی سطح مشخص نباشد
   اگر اثر دانه های شن و ماسه روی سطح کار مشخص باشد یا مقدار سیمان( عیار سیمان) پایین است و یا نحوه اختلاط ایراد داشته است که در هر دو صورت استحکام موزاییک پایین است.
 5. از رنگ های اکسید فلزات استفاده شده باشد
   دو نوع رنگ در موزاییک پلیمری کاربر دارد:
  1- رنگ های معدنی که معمولا خاک رنگی هستند 
  2- رنگهای اکسید فلزات که رنگ دهی بسیار بالایی دارند و بسیار گرانتر از رنگها معدنی هستند
  به دلیل رنگ دهی پایین رنگهای معدنی، برای رسیدن به یک رنگ خاص، مقدار بسیار بیشتری رنگ باید استفاده شود که باعث افت استحکام موزاییک پلیمری میشود. ضمنا رنگ های اکسید فلزات ثبات بیشتری در برابر آفتاب و شرایط جوی دارند و در طول زمان رنگ خود را از دست نمیدهند.
  متاسفانه تشخیص اینکه در تولید موزاییک از رنگهای اکسید فزات استفاده  شده یا از رنگهای معدنی، به راحتی امکان پذیر نمی باشد.

  برای در یافت اطلاعات بیشتر با شماره 09012600535 تماس بگیرید.
نظرات
  ارسال نظر
  آمار
  • تعداد کالا: 65
  • بازدید امروز: 79
  • بازدید دیروز: 207
  • بازدید کل: 71107